یكدیگر را مسخره نكنید (اگر دین دارید)
خانه » پزشکی و سلامت » اخبار پزشکی » نظم خانه شما در وزن شما تاثیر مستقیم دارد

نظم خانه شما در وزن شما تاثیر مستقیم دارد

نظم خانه شما در وزن شما تاثیر مستقیم دارد

چرا نباید خانه شلوغ و کثیف باشد و این مسئله چه تاثیری روی روحیات شما دارد

همه چیز درمورد خوبی های داشتن نظم در خانه شما

خانه‌تان كثيف باشد، چاق مي‌شوید!

نگران اضافه وزن فرزندتان هستيد و از همين روزهاي كودكي مي‌خواهيد به او براي داشتن اندام متناسب كمك كنيد؟ محققان مي‌گويند ثبت‌نام كردنش در كلاس‌هاي ورزش و درست كردن غذاهاي كم روغن تنها كارهايي نيست كه بايد امتحان‌شان كنيد؛ به نوشته ساينس ديلي، كودكاني كه در خانه‌هاي پر گرد و غبار زندگي مي‌كنند، بيشتر با خطر چاقي روبه‌رو هستند.

به گفته پژوهشگران، مواد شيميايي كه معمولا در گرد و غبار خانه پيدا مي‌شود، مي‌تواند باعث چاقي شود. به همين دليل براي حفظ زيبايي ظاهري و سلامت فرزندتان، چاره‌اي جز هر روز تميز كردن خانه براي‌تان باقي نمي‌ماند. پس از همين امروز دست به كار شويد.

3برابر احتمال بيشتر خودكشي اگر …

استفاده از رژيم غذايي ناسالم يا استفاده از مواد مخدر براي كساني كه سراغ پروتز‌هاي سينه مي‌روند. به نوشته ديلي ميل، محققان در بررسي‌هاي تازه‌شان دريافته‌اند سرطان‌زا بودن تنها خطري نيست كه اين پروتزها براي سلامت دارند. بررسي‌هاي آنها نشان مي‌دهد مصرف‌كنندگان آنها، سه برابر بيشتر در معرض انتخاب سبك زندگي مخرب قرار دارند.

چند بار در سال مي‌توانيد موهاي‌تان را رنگ كنيد؟

كساني كه نمي‌توانند يكنواختي رنگ موهاي‌شان را تحمل كنند يا به‌خاطر سفيد شدن موها چاره‌اي جز رنگ كردن‌شان ندارند، هميشه نگران عواقب استفاده از اين محصولات شيميايي هستند. البته اين نگراني چندان هم بي‌مورد نيست.  پژوهشگران در بررسي‌هاي جديد‌شان كشف كرده اند كه خطر چه سرطان‌هايي با استفاده مداوم از رنگ مو بيشتر مي‌شود. به نوشته هلث سنترال، محققان مي‌گويند بيشتر زنان در طول سال بيش از هشت بار از رنگ مو استفاده مي‌كنند در حالي كه اگر اين ميزان به بيش از ۹ بار برسد، ممكن است باعث ايجاد سرطان پوست شود. به گفته آنها كساني كه مدام موهاي‌شان را رنگ مي‌كنند، بيشتر با خطر ابتلا به انواع سرطان‌هاي خون روبه‌رو هستند.

سرطان مثانه از بيماري‌هاي ديگري است كه در كمين اين افراد است. متخصصان مي‌گويند رنگ موهاي شيميايي مغز استخوان را تنبل مي‌كنند و خطر سرطاني شدن مصرف‌كنندگان‌شان را بالا مي‌برند اما هنوز پژوهش جامعي در مورد اينكه رنگ موهاي گياهي و به ظاهر طبيعي تهديدي براي سلامت تلقي مي‌شوند يا خير انجام نشده است.

چرا زیاد  مسموم مي‌شويد؟

سرماخوردگي، مسموميت و هزار و يك بيماري ديگر مي‌توانند با ضعيف شدن سيستم ايمني بدن‌تان سراغ شما بيايند و شاید ندانید که عادت های به ظاهر بی ربطی که پای شان را به سبک زندگی تان باز کرده اند می توانند چنین بحران هایی را برای سلامت شما ایجاد کنند.

محققان مي‌گويند يكي از دلايل اين تضعيف مي‌تواند اعتياد شما به اينترنت بازي باشد. به نوشته ديلي ميل، آنها بر اين باورند كه اعتياد به اينترنت عامل ضعف سيستم ايمني بدن و ايجاد بيماري در افراد مي‌شود و با منزوي‌تر كردن كساني كه به اينترنت معتاد شده‌اند، سلامت جسم‌شان را هم تهديد مي‌كند.

به باور محققان، كساني كه مدت زمان بيشتري را پاي اينترنت مي‌گذارنند، اغلب خواب كافي ندارند، عادات تغذيه‌شان نامناسب است و كمتر ورزش مي‌كنند. سيگار كشيدن و مصرف نوشيدني‌هاي ناسالم و سبك زندگي نادرست به سلامت اين افراد آسيب مي‌زند و باعث مي‌شود به‌خاطر ضعف سيستم ايمني بدن بيشتر در معرض ابتلا به بيماري‌هاي مختلف قرار داشته باشند.

از ظاهرتان خجالت مي‌كشيد؟

تنها اينترنت‌بازي بيش از اندازه نيست كه مي‌تواند سلامت جسم و روان شما را تهديد كند؛ محققان مي‌گويند وقتي شما نسبت به ظاهرتان نگاه خوبي نداشته باشيد و از وضعيت ظاهري‌تان خجالت بكشيد، خطر بيمار شدن‌تان هر روز بيشتر از قبل مي‌شود. به نوشته ومنز هلث، محققان بر اين باورند كه بدبيني افراد به ظاهرشان مي‌تواند سلامت روان آنها را در معرض خطرات جدي قرار دهد و با پايين آوردن اعتماد به نفس‌شان حتي جسم آنها را هم بيمار كند.

به باور پژوهشگران، كساني كه نگاه منفي نسبت به وضعيت بدن‌شان دارند و از آن خجالت مي‌كشند، سيستم ايمني ضعيف‌تري هم دارند و بيشتر بيمار مي‌شوند. البته چنین نگاهی به اینترنت باز بودن شما بی ربط نیست. پیش از این محققان ثابت کرده بودند که دیدن سلفی های دیگران ناخواسته می تواند حسادت شما را تحریک کند و باعث شود که نسبت به ظاهرتان تصور ناخوشایندی پیدا کنید.

يك دليل عجيب برای ابتلا به افسردگي

تنها ژن های شما و یا شرایط ناخوشایندی که زندگی تان به آن وارد شده نمی توانند بیماری فراگیر افسردگی را به جان شما بیندازند. اگر نگران ابتلا به افسردگی هستید، از كم شدن شنوايي گوش‌هاي‌تان بترسيد. مهم نيست چند سال داريد و به چه دليل نمي‌توانيد مثل قبل خوب بشنويد. محققان مي‌گويند همين اتفاق ساده مي‌تواند افسردگي و حتي زوال عقل را به جان شما بيندازد.

به نوشته خبرگزاري يونايتدپرس عصبانيت، خستگي، افسردگي و اضطراب از مشكلاتي هستند كه با كم شدن شنوايي سراغ افراد مي‌روند؛ اما اگر فرد با روش‌هايي كه محققان هر روز كامل‌ترشان مي‌كنند با اين مشكل نجنگد، زوال عقل هم به مجموعه بيماري‌هايي كه دچارشان شده اضافه مي‌شود. پس تا مشكلي كه مدتي است آن را بي‌اهميت تلقي مي‌كنيد به دردسر بزرگي براي‌تان تبديل نشده، فكري به حالش بكنيد.

تنها ژن های شما و یا شرایط ناخوشایندی که زندگی تان به آن وارد شده نمی توانند بیماری فراگیر افسردگی را به جان شما بیندازند. اگر نگران ابتلا به افسردگی هستید، از كم شدن شنوايي گوش‌هاي‌تان بترسيد. مهم نيست چند سال داريد و به چه دليل نمي‌توانيد مثل قبل خوب بشنويد. محققان مي‌گويند همين اتفاق ساده مي‌تواند افسردگي و حتي زوال عقل را به جان شما بيندازد.

به نوشته خبرگزاري يونايتدپرس عصبانيت، خستگي، افسردگي و اضطراب از مشكلاتي هستند كه با كم شدن شنوايي سراغ افراد مي‌روند؛ اما اگر فرد با روش‌هايي كه محققان هر روز كامل‌ترشان مي‌كنند با اين مشكل نجنگد، زوال عقل هم به مجموعه بيماري‌هايي كه دچارشان شده اضافه مي‌شود. پس تا مشكلي كه مدتي است آن را بي‌اهميت تلقي مي‌كنيد به دردسر بزرگي براي‌تان تبديل نشده، فكري به حالش بكنيد.

رابطه افسردگی با ماکارونی

شايد حتي ديدن يك غذاي پركالري و بوييدنش بتواند به شما انرژي زيادي بدهد اما اگر نمي‌خواهيد دريافت اين انرژي به قيمت افسرده شدن‌تان تمام شود، بايد دور برخي از اين خوراكي‌ها را خط بكشيد. ديلي ميل نوشته، مصرف بيش از اندازه نان سفيد و ماكاروني ممكن است خطر ابتلا به افسردگي را افزايش دهد. اين كربوهيدرات‌هاي تصفيه شده مي‌توانند به مرور شما را بدخلق و مضطرب كنند و احتمال مبتلا شدن‌تان به بيماري‌هاي رواني را هم بالا ببرند. محققان مي‌گويند، اگر نمي‌توانيد از قيد اين خوراكي‌ها بگذريد، بهتر است جايي براي مصرف بيشتر ميوه و سبزي در رژيم غذايي‌تان باز كنيد تا احتمال افسرده شدن‌تان كمتر شود.

گاهي توي كارتان كم بگذاريد!

اگر تصور مي‌كنيد كمالگرا بودن و بي‌عيب و نقص انجام دادن كارتان باعث مي‌شويد هر روز بيشتر از قبل پيشرفت كنيد در اشتباهيد. محققان مي‌گويند، كمالگراها به جاي آنكه پله‌هاي ترقي را چند تا يكي بالا ببرند، با چنين تلاش‌هايي دچار فرسودگي شغلي مي‌شوند و زمينه را براي از دست دادن كارشان فراهم مي‌كنند. به نوشته ديلي ميل، تلاش اين افراد براي بي‌عيب و كامل كار كردن باعث مي‌شود بيشتر از همكاران‌شان استرس شغلي و خستگي ناشي از آن را تحمل كنند و آسيب‌هاي بزرگي به جايگاه شغلي‌شان بزنند.

به كدام طرف مي‌خوابيد؟

حتي جهتي كه سر خود را در طول شب روي بالش مي‌گذاريد هم مي‌تواند تكليف سلامت‌تان را روشن كند. محققان مي‌گويند كساني كه به پهلو مي‌خوابند، به مغزشان فرصت كافي براي سم‌زدايي و استراحت كردن مي‌دهند. پس اگر نگرانيد سلامت مغزتان از دست برود و آلزايمر گريبان‌تان را بگيرد يا اينكه مجبور شويد روزهاي پيري‌تان را با لرزش‌هاي سر و بدني كه از پاركينسون حاصل شده‌اند بگذرانید، به پشت یا روي شكم نخوابيد.

لاغری با جراحی فایده ای ندارد

اين ره كه مي‌رويد. . .

5 سال بيشتر وقت نداريد. اگر براي لاغر شدن سراغ جراحي رفته‌ايد، زود وزن‌تان را پايين بياوريد و اگر هنوز زير تيغ نرفته‌ايد، قبلش به اين واقعيت كه حتي تيغ جراحي هم نمي‌تواند شما را تا ابد لاغر نگه دارد فكر كنيد. محققان مي‌گويند از آنجا كه افراد چاق عادات مخربي دارند كه باعث بالا رفتن وزن‌شان مي‌شود، حتي بعد از جراحي كردن هم نمي‌توانند هميشه سالم زندگي كنند و طلسم چاق شدن‌شان بعد از 5 سال دوباره مي‌شكند.

اشتراک گذاری مطلب
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه


استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع امکانپذیر است. این سایت ثبت شده در ستاد ساماندهی وزارت ارشاد اسلامی میباشد و تمام فعالیت های این سایت طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد. - طراحی شده توسط پارس تمز